Wikiseda Telegram Channel

New music in telegram channel
سیاوش قمیشی siavash ghomayshi
Siavash Ghomayshi
Other name
Age
76 year

siavash ghomayshi StatusComplate Siavash Ghomayshi archive

Siavash Ghomayshi Albums

03:59
5458
Misagh Karimi » Jazireh {Composer}
03:45
1936

Siavash Ghomayshi Biography [edit]

سیاوش قمیشی (زادهٔ ۲۱ خرداد ۱۳۲۴ در دزفول خوزستان)، آهنگساز و خواننده سرشناس ایرانی مقیم لس آنجلس است. سیاوش قمیشی تاکنون 21 آلبوم موسیقی منتشر کرده‌است. او به عنوان پدر سبک موسیقی ترنس در ایران شناخته می‌شود. تنها فرزند او علیرضا قمیشی خوانندهٔ مقیم ایران هست.

زندگی

سیاوش قمیشی در جوانیاعضای گروه ریبلز، تهران، سیاوش قمیشی نفر دوم از راست گروه ریبلز، تهران، سیاوش قمیشی ایستاده در وسط گروه ریبلز، تهران، سیاوش قمیشی در حال نواختن کیبورد آهنگسازی سیاوش قمیشی برای جام جهانی فوتبال ۱۹۷۸ عکس سیاوش قمیشی و عارف بر روی مجله زن روز در سال ۱۳۵۵سیاوش قمیشی کوچکترین فرزند خانوادهٔ خویش است و دو برادر به نام‌های سیروس و سیامک و یک خواهر به نام سیمین دارد. او در سن ۹ ماهگی به همراه خانواده از دزفول به تهران مهاجرت کرد. سیاوش ۶ سال داشت که یکی از برادرانش آکاردئون می‌آموخت و مادرش پیانو را زیر نظر یک معلم روس به نام اُلگا می‌آموخت. او از شنیدن صدای نواختن آنها لذت بسیاری می‌برد و در عین کودکی و با اینکه پایش به پدال‌های پیانو نمی‌رسید به پشت ساز مادرش (پیانو) می‌نشست و با پدال‌های آن بازی می‌کرد. همین بازی‌ها به همراه صداهائی که از این ساز خارج می‌شد به او احساس خوبی می‌داد و همان‌جا بود که سیاوش به موسیقی علاقه‌ای ویژه پیدا کرد.

سیاوش ۱۲ سال داشت که هر روز از مسیر مدرسه تا خانه هر روز از جلوی یک مغازهٔ کفش فروشی رد می‌شد که در ویترینش یک گیتار برای تزئین دکور آویزان کرده بودند. آن گیتار توجه او را به خود تا جایی جلب کرد که یک روز او با پدرش راجع به خرید آن گیتار صحبت کرد اما پدر با این موضوع مخالفت کرد. چندی بعد به مناسبت روز تولد سیاوش، پدر از سر تصمیم خود بازگشت و همان گیتار را برای سیاوش خرید. او مدتی با همان گیتار ناکوک به صورت غیر حرفه ای می‌نواخت تا اینکه روزی در یک کاباره که ویگن می‌خواند شرکت کرد. زمانی که ویگن آنتراکتی در میان اجرای خود داده بود،...

More...