Wikiseda Telegram Channel

New music in telegram channel
شاهین نجفی Shahin Najafi
Shahin Najafi
Other name
Sharre Azam , Shahin Gil , Mard dard , hazrat shahin , sharrr azam
Age
41 year

Shahin Najafi StatusComplate Shahin Najafi archive

Shahin Najafi Albums

03:42
16981
03:40
13342
05:06
157177
03:37
370354
03:37
299777

Shahin Najafi Biography [edit]

شاهین نجفی

شاهین نجفی (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۵۹ در بندر انزلی)خوانندهٔ ایرانی مقیم آلمان است. وی فعالیت در موسیقی را از سال ۱۳۷۹ در سبک‌های پاپ رپ و راک آغاز نمود.وی اولین آلبوم خود را در سال 2004 به نام (ما مرد نیستیم) خواند

شاهین نجفی تا قبل از مهاجرت به آلمان در سال ۲۰۰۵ میلادی، در ایران، یک موسیقی‌دان و فعال سیاسی بود.وی پس از مهاجرت به آلمان، تاکنون به فعالیت خود در موسیقی رپ و راک و موضوعات اجتماعی و اعتراضی و ادامه می‌دهد. او تلاش می‌کند که عناصر آزادی و برابری در ترانه‌هایش حضور داشته باشند. مضمون بیشتر ترانه‌های نجفی حاکمیت ، دولت ، تبعیض ، آزادی ، کودکان کار ، فاصله طبقاتی است.

آغاز فعالیت

شاهین نجفی زاده سال ۱۳۵۹ در بندر انزلی است و در گیلان منطقه غازیان انزلی زندگی میکرد- وی زمانی که شش سال داشته‌است پدرش را از دست می‌دهد و بعدها نیز با اعتیاد برادرش روبه رو می‌شود.

او در نوجوانی قاری قرآن بود بعد به سرودن شعر و ترانه روی آورد و از شاگردان شاعر شیون فومنی که به زبان گیلکی شعر می سروده نیز بود و از هیجده سالگی نواختن ساز گیتار را در سبک‌های کلاسیک و فلامنکو نزد اساتید این ساز همانند سهراب فلک انگیز، فرزاد دانشمند و حامد حمیدی آموخت. وی آوازهای هارمونی و سلفژ را نزد استاد سنگاچینی و استاد فریدون پوررضا آموخت و سپس آواز خواندن را در سبک‌های راک و اسپانیولی در ایران به صورت زیرزمینی آغاز کرد و با چند گروه مختلف همکاری کرده‌است.

او که خود را یک خواننده مردمی می داند، دانشجوی رشته جامعه‌شناسی بوده‌است و نظر خود را در محیط دانشگاه به طور صریح بیان می‌کرده‌است و از این جهت وی را به علت هنجار شکنی از دانشگاه اخراج کردند.

شاهین نجفی در مصاحبه‌ای با رادیو فردا اعلام کرد که یک خداناباور است و به مفاهیمی مثل شیطان و خدا به صورت ایدئولوژیک اعتقادی ندارد.

مهاجرت به آلمان

شاهین نجفی پیش از مهاجرت به آلمان مدتی سرپرست یک گروه موسیقی زیرزمینی در...

More...