Wikiseda Telegram Channel

New music in telegram channel
روزبه بمانی Roozbeh Bemani
Roozbeh Bemani
Other name
Age
43 year

Roozbeh Bemani StatusComplate Roozbeh Bemani archive

Roozbeh Bemani Albums

Reza Saghafi » Kenare To {Lyric}
04:03
130
Roozbeh Bemani » Gol Be Khodi {Singer} {Lyric}
03:03
8661
Payam Asadi » Deltang {Lyric}
04:06
287
Roozbeh Bemani » Alaaj {Singer} {Lyric}
03:50
12436
darush » Hesse To {Lyric}
03:33
104850
Masih » Mahe Asal 97 {Lyric}
02:52
188714
03:21
114299
darush » Age Ye Roz {Lyric}
3:52
184501
darush » Khoon Baazi {Lyric}
3:57
114567

Roozbeh Bemani Biography [edit]

روزبه بمانی زادهٔ ۷ آذر ۱۳۵۷، شاعر، ترانه‌سرا و خواننده ایرانی است. روزبه فعالیت هنری خود را با بهروز صفاریان آغاز کرده و به عنوان ترانه‌سرا سابقه همکاری با هنرمندان نامی ایران از جمله معین، داریوش، گوگوش، منصور، سعید شهروز، محسن چاوشی، بهنام صفوی، محمد اصفهانی، احسان خواجه‌امیری، کامران و هومن، محمد علیزاده، فرزاد فرزین، محسن یگانه، مهدی یراحی، کاوه یغمایی، بیژن مرتضوی و پویا را در کارنامه هنری خود دارد.

روزبه بمانی متولد تهران، منطقهٔ دهکده المپیک است.او در خانواده‌ای متولد شد که هیچ پیشینهٔ هنری ندارد، اما به گفتهٔ خود او به هنر علاقه‌مند هستند. او در جوانی فوتبال را به‌طور جدی دنبال می‌کرد. وی عضو تیم جوانان استقلال تهران بود و تا اردوی تیم ملی جوانان ایران در فوتبال رشد کرد. اما او فوتبال را به دلیل مصدومیت ادامه نداد و به تحصیل در رشتهٔ مهندسی متالورژی مشغول شد. پس از مدتی از تحصیل در این رشته انصراف داد و دانشجوی رشتهٔ مهندسی نرم‌افزار شد و این رشته را نیز به پایان نرساند. در ادامه وی به تحصیل در رشتهٔ ادبیات فارسی پرداخت، اما پایان آن نامشخص است.

بمانی از نوجوانی به حافظ و سعدی علاقه داشت. او رفته رفته به شعر نو علاقه‌مند شد و با آثار اخوان ثالث و فروغ فرخزاد آشنا شد. او در ۱۸ سالگی اولین شعر خود را در قالب شعر نو و تحت تأثیر اشعار سهراب سپهری و احمد شاملو نوشت و در ۱۹ سالگی اولین ترانه‌اش را سرود.

وی در سال‌های فعالیتش با بسیاری از خوانندگان مشهور ایران کار کرده و چند بار در نظرسنجی‌های مختلف به عنوان «بهترین ترانه‌سرای سال» دست یافته‌است.او در تیتراژ برخی برنامه‌های تلویزیونی، از نام‌های مستعار «بهزاد بمانی»، «بهروز بمانی» ،«آرش حیدری» استفاده کرده‌است و بسیاری از خوانندگانی که از اشعار و ترانه‌های وی استفاده کرده‌اند نیز نام‌های مستعار وی را به عنوان ترانه‌سرا درج نموده‌اند؛ او بعد از سال‌ها موفق شد در مهر ماه نود...

More...