Wikiseda Telegram Channel

New music in telegram channel
ناصر وحدتی Naser Vahdati
Naser Vahdati
Other name
Age
74 year

Naser Vahdati StatusComplate Naser Vahdati archive

Naser Vahdati Albums

6:43
5491
4:59
5980
3:9
1580
6:43
5491
4:59
5980
1:28
2242
3:17
2220

Naser Vahdati Biography [edit]

وحدتی متولد ۱۳۲۶ در لیش سیاهکل، روستایی انباشته از موسیقی و شاعران گمنام است. وی از کودکی عاشق موسیقی و هنر بود و در این زمینه کتابی با عنوان‌" زندگی و موسیقی"دارد. وحدتی علاوه بر موسیقی، سینما را نیز خوب می شناسد که چاپ نقدهای وی‌در مجله های سینمایی،دیلمان،و کلک، گواه این مدعاست. چهار جلد رمان نیز با عنوان "خوندشت"، "روی خوش زندگی"، "یک زندگی"‌ و "تا فردا دیر نیست" به چاپ رسانیده است. وی در کنسرت های متعدد شورانگیز ترین آوازهای فولکلور موسیقی گیلان را خوانده و عشقش را به گیلان به نمایش گذاشته است. وی فعالیت خود را از سال 1365 شروع کرد. همکاری با گروه موسیقی شمشال در سال 77 اتفاق افتاد. اجرای کنسرت در فرهنگسرای نیاوران در سال 80 و همکاری و اجرای موسیقی با گروه آمارد و گیل،اجرای کنسرت با گروه عشاق در تهران – ساری – گچساران و اجرای موسیقی محلی در حوزه هنری گیلان سال 87 از جمله فعالیت های هنری او بوده است.

رمان "داستان سیاهکل" شرح داستان گونه وقایع و رویدادهای سیاهکل در سال 1349 است. این کتاب که به مردم عدالت خواه، آزاده و هوشمند گیلان تقدیم شده، رمانی خاطره گونه است که پیشتر به صورت دو کتاب "خوندشت" و "روی خوش زندگی" به ترتیب در سال های 74 و76 از سوی نگاه چاپ شد و هم اکنون به شکل کامل عرضه شده است.

وحدتی در مقدمه "داستان سیاهکل" می نویسد: این رمان را در زمره ادبیات گیلان تلقی کنید که در آن "خوندشت" را براساس زندگی مردمان هشتاد سال پیش گیلان با آمیزه ای از اخلاق، فرهنگ، موسیقی، رنگ، عشق و مرگ نوشته ام که این یک عشق را به پای اش نشسته ام با عاشقانی چون ستار، ریحان، بنفشه، داریوش تا هیبت و صفر و حیدرخان دیلمی و کاسمار و پیلاقا!. در بخش نخست به ‌نام خودندشت آن ‌گونه که وحدتی می‌گوید باید آن ‌را در زمره‌ی ادبیات بومی گیلان تلقی کنیم روایتی بر اساس زندگی مردمان هشتاد سال پیش گیلان با آمیزه‌یی از اخلاق، فرهنگ، موسیقی، رنگ، عشق و مرگ نوشته شده است. این بخش از کتاب با توصیف...

More...