Wikiseda Telegram Channel

New music in telegram channel
Other name
Nasrollah Moein Najafabadi
Age
70 year

Moein StatusComplate Moein archive

Moein Albums

03:08
9703
04:12
146592
04:24
140557

Moein Biography [edit]

اطلاعات هنرمند

نام اصلی نصرالله معین نجف آبادی

نام مستعار معین

زادروز ۱۳۳۰

نجف آباد، اصفهان

اهل کشور ایرانی

سبک ها موسیقی پاپ فارسی

موسیقی اصیل ایرانی

کار)ها( خواننده

مدت کار)تاکنون - ۱۹۸۲(

ناشر)ها( کلتکس رکوردز

شرکت ترانه

آونگ موزیک

کینگ رکوردز

ام زی ام رکوردز

وب گاه http://www.moeinmusic.com

سازهای برجسته

گیتار

عود

نصرالله معین نجف آبادی معروف به معین)متولد ۲۹ دی ۱۳۳۰در نجف آباد اصفهان( خواننده سرشناس موسیقی پاپ ایرانی است. صدای وی تنور آلتوو دارای وسعت زیاد است. کارهای او بیشتر از نوع عاشقانه و احساسی باشد. او بیشتر با نام معین شناخته می شود. وی هم اکنون مقیم آمریکا است و درانسینو لس آنجلس زندگی می کند.

معین در سال ۱۳۳۰ در شهرستان نجف آباد واقع در استان اصفهان در خانواده ای کاملاً مذهبی و از نظر مالی در سطح متوسط و پر جمعیت به دنیا آمد. او در دوران نوجوانی و جوانی قرآن را با صوت و اشعار و غزلیات شعرای بزرگ را با لحنی زیبا می خواند. او در همان دوران با دوستان خود در مجالس شادمانی برنامه های بسیاری در شهر خود و دیگر شهرهای استان اصفهان اجرا می کرد. وی از دوران کودکی علاقه خود را به آواز نشان داد. معین در سن ۱۸ سالگی نزد اساتید آواز آن زمان همچون تاج اصفهانی و حسن کسایی به یادگیری گوشه ها و دستگاه های آواز ایرانی پرداخت.

از سال ۱۳۵۲تا ۱۳۵۷در هتل عباسی اصفهان و کاباره هزار و یک شب به اجرای برنامه مشغول شد. درآن زمان معین یک گروه ارکستر که از افرادی هم چون ناصر ریاضی و پیمان سرخوش تشکیل شده بودند در اصفهان برنامه اجرا می کرد. معین اولین کار خود را در سال ۱۳۵۹با عنوان »یکی را دوست می دارم« روانه دنیای موسیقی کرد. اما نکته مهم این بود که یکی را دوست می دارم با ترانه ای از مسعود امینی و آهنگی از معین آن چنان در میان مردم جا باز کرد که این اثر پس از مدتی کوتاه از مرزهای ایران گذشت و توسط خوانندگان ایرانی که پس از انقلاب به آمریکا مهاجرت کرده بودند خوانده شد. هایده، ابی و عارف...

More...