میلاد ترابی متولد 20 خرداد سال 1364 است . او کار حرفه ای خود را در 19 سالگی شروع و اولین کار رسمی را با تنظیم و میکس و مسترینگ اولین آلبوم حمید عسکری یعنی کما 1 آغاز کرد . آلبومی که سر و صدای زیادی به پا کرد و شنوندگان آن ابتدا تصور می کردند خواننده آن شادمهر عقیلیست نه حمید عسکری !! آلبوم کما 1 حدود 1 میلیون و 600 ، 700 هزار نسخه به صورت اورجینال به فروش رفت و حدود 7 ، 8 میلیون نسخه از آن کپی شد !! تا کنون آلبوم کما 1 رکوردار پرفروش ترین آلبوم ایران است . بعد از آلبوم کما ، میلاد ترابی و حمید عسکری در چند تک  آهنگ با هم همکاری داشتند .

بعد از حمید عسکری میلاد ترابی سراغ مهدی مقدریان رفت و کلید آلبوم پرونده زده شد . میلاد ترابی در 2 قطعه از این آلبوم در نقش آهنگساز و در 3 قطعه کار تنطیم را به عهده داشت .

در آلبوم یاد چشمات امین رستمی ، میلاد ترابی در قطعه انتظار کار ترانه ، ملودی و تنظیم را به عهده داشت .

تنظیم قطعه به تو مدیونم رضا صادقی کار بعدی میلاد ترابی بود .

بعد از آن میلاد ترابی در ویژه برنامه شب یلدا با مجری گری فرزاد حسنی در سال 86 حضور یافت .

آلبوم جنجالی سورپرایز محمد علیزاده کار بعدی میلاد ترابی بود . میلاد در این آلبوم کار تنظیم کلیه ی قطعات و ملودی چهار قطعه از آلبوم و ترانه سرایی قطعه " بی تو میمیرم " را بر عهده داشت .

همکاری بعدی میلاد با محمد علیزاده در آلبوم مناسبتی و گروهی سلام آقا بود که میلاد تنظیم سه قطعه با صدای محمد علیزاده را کار کرد .

در آلبوم سیب رویا با صدای مسعود محمد نبی ، کار تنظیم قطعه ی گریه نکن با میلاد ترابی بود .

بعد از آن مهران احراری برای دو قطعه از  آلبوم " هاج و واج " خود به سراغ میلاد ترابی رفت ، قطعه ی دق با ترانه ، تنظیم و آهنگسازی میلاد و قطعه اسیر با تنظیم میلاد ترابی .

کار تنظیم کلیه ی قطعات آلبوم " بازی در نیار " از فرهاد جواهر کلام به غیر از قطعه 5 ، با میلاد ترابی بود .

سر آلبومی آلبوم فاجعه بود با صدای فرشید نیک را میلاد ترابی تنظیم کرد .

در اولین آلبوم رامین بی باک به نام " دیگه قیدمو بزن " ، کار تنظیم و آهنگسازی اولین قطعه از این آلبوم به عهده میلاد ترابی بود .

میلاد ترابی تنظیم کلیه قطعات و آهنگسازی 4 قطعه و ترانه سرایی 1 قطعه از آلبوم " اولین پرواز " از دانیال احمدی و تنظیم سه قطعه از آلبوم " یک " از مهیار کاووسی را بر عهده داشت .

حمید عسکری که از دومین آلبوم خود نتیجه مطلوبی نگرفته بود ، برای سومین آلبوم خود ، یعنی کما 3 به سراغ میلاد ترابی رفت . میلاد در این آلبوم  4 قطعه را تنظیم و 7 قطعه را میکس و مسترینگ کرد.

آلبوم بعدی آلبوم شهرام شکوهی است . میلاد در آلبوم مدارا 5 قطعه را تنظیم کرد .

" لازم به ذکر است میلاد ترابی به دلیل اتفاقاتی که در سال 90 برایش به وجود آمد ، در دو آلبوم " کما 3 " و " مدارا " ، اسمش بر روی جلد آلبوم نوشته نشد ! "

آلبوم انکار علیرضا موسوی ، همکاری بعدی میلاد ترابی بود . میلاد در این آلبوم 5 قطعه را تنظیم ، 2 قطعه را آهنگسازی و 1 قطعه را ترانه سرایی کرده است .

مرتضی پاشایی پس از اخذ مجوز از وزارت ارشاد ، برای اولین آلبوم رسمی خود ، سراغ میلاد ترابی رفت ، آلبومی که " یکی هست " نام گرفت . میلاد ترابی در آلبوم " یکی هست " 4 قطعه را تنظیم کرد .

محمد علیزاده پس از اتفاقاتی که برای آلبوم سورپرایزش افتاد ، در سال 91 آلبوم " دلت با منه "  را منتشر کرد . میلاد ترابی در این آلبوم 3 قطعه را تنظیم و 1 قطعه را آهنگسازی کرد .

آلبوم " مازیار " از مازیار عصری نیز با تنظیم 3 قطعه و آهنگسازی 2 قطعه از میلاد ترابی ، آذر ماه سال 91 به بازار عرضه شد .

اسفند ماه سال گذشته (91)  میلاد ترابی اولین آلبوم موسیقی با صدای خودش به نام " ضربدر دو " را روانه بازار کرد . تنظیم ، آهنگسازی و میکس و مسترینگ کلیه ی قطعات آلبوم " ضربدر 2 " به عهده میلاد ترابی و ترانه سرای کلیه قطعات به عهده علی بحرینی است .

در آلبوم " یه جور دیگه " با صدایی میلاد کیانی ، میلاد ترابی 8 قطعه از این آلبوم را تنظیم ، آهنگسازی و میکس و مسترینگ کرد .

آخرین همکاری میلاد ترابی تاکنون نیز در آلبوم امین محمودی به نام " روزای خوب " است که میلاد کار تنظیم و آهنگسازی کلیه ی قطعات را بر عهده داشته است .

میلاد ترابی در بسیاری از تک آهنگها با افراد دیگری چون احسان خواجه امیری ، محمد علیزاده ، حمید عسکری ، سینا راد ، مجید یحیایی و ... همکاری داشته است . ________________________________________________________________________________________________________________

وبسایت رسمی : http://www.miladtorabi.com/

وبسایت رسمی هواداران : http://www.miladtorabifans.ir

پروفایل فیسبوک 1 : https://www.facebook.com/milad.torabi.main

پروفایل فیسبوک 2 : https://www.facebook.com/milad.torabi.main2

فن پیج رسمی : http://www.facebook.com/miladtorabifan

 


edit Show biography history