مریم هوله Maryam Hooleh
Maryam Hooleh
    Add tag
Other name
Age
year

Maryam Hooleh StatusComplate Maryam Hooleh archive
Maryam Hooleh » Sade {Lyric}
03:33
251
Maryam Hooleh » Sade {Lyric}
03:32
2711
Maryam Hooleh » Sade {Lyric}
03:32
2711
Maryam Hooleh » Sade {Lyric}
03:33
251

Maryam Hooleh Biography [edit]

مریم هوله در سال ١٩٧٨ در تهران متولد شد و سرودن شعر را از همان سنین کودکی آغاز کرد. در سال ١٩٩٥ طی یک پیاده روی مخفیانه به یونان رفت و پس از بازگشتش، یک فیلمساز مقیم آمریکا فیلمی درباره ی این سفر ساخت به نام: تولدی دیگر. در همان سال نخستین مجموعه ی او به نام < بادبادک هرگز از دست های من پرواز نخواهد کرد> در آمریکا منتشر شد و کتاب دومش به نام: در ابتدای سال ٢٠٠٠ در تهران منتشر شد و با وجود سانسور بی رحمانه به چاپ دوم رسید.

در سال ٢٠٠٠ به دعوت بنیاد پژوهش های زنان طی سفری به سوئد رفت و کتاب را توسط انتشارات باران به چاپ رساند. در سال ٢٠٠٣ برنده ی بورسیه ی سالیانه ی انجمن قلم شد و به همراه خانواده اش به سوئد رفت و در سال ٢٠٠٤ دو کتاب را توسط انتشارات ارزان سوئد منتشر کرد که برنده ی جایزه ی کانون نویسندگان سوئد شد. کتاب به دو شکل شنیداری و الکترونیکی و کتاب به زبان کردی از او منتشر شده است.

شعرهای او به زبان بسیاری از جمله: انگلیسی، سوئدی، فرانسه، هلندی، ترکی و... ترجمه شده است. آخرین کتاب او "تبانی در این راز" که گزیده ای از شعرهای دهه ی اخیر است، به تازگی توسط نشر مانیها در هفتصد صفحه و به دو صورت چاپی و الکترونیک منتشر شده است. او بیش از ده عنوان کتاب تازه ی دیگر از جمله مجموعه ی آثار ده سال گذشته و کتاب را در دست آماده سازی برای چاپ دارد.

More...