Wikiseda Telegram Channel

New music in telegram channel
کریس دی برگ Chris De Burgh
Chris De Burgh
Other name
Age
year

Chris De Burgh StatusComplate Chris De Burgh archive

Chris De Burgh Albums

3:33
13844
3:58
11761
3:33
13844
3:58
11761

Chris De Burgh Biography [edit]

کریس د برگ (Chris de burgh) با نام اصلی کریستوفر جان دیویسون پانزدهم اکتبر 1948 در لاس ماگنولیاس آرژانتین متولد شد. پدر او چارلز دیویسون دیپلمات برجسته انگلیسی و مادرش امیلی دی برگ منشی وزارت امور خارجه ایرلند بود.اجداد کریس دی برگ از جمله خانواده های اصیل و برجسته اروپایی بودند که بعدها به ایرلند مهاجرت کردند شجره خانوادگی کریس به ریچارد شیردل پادشاه انگلستان برمیگردد که نشان از اصالت خانوادگی وی دارد.

کریس دوران کودکی خود را تا سن سیزده سالگی در کشورهای مختلفی چون جزیره مالت نیجریه و زئیر گذرانده استو سرانجام در سال 1960 به همراه اعضای خانواده اش به ایرلند سفر کرد. پدر کریس قلعه بارگی را که از مشهورترین و زیباترین بناهای تاریخی قرن دوازدهم در شهر وکسفورد بود خریداری کرد و برای سکونت خانواده اش بازسازی کرد.

یکسال پس از ورود به قلعه بارگی ریچارد برادر بزرگتر کریس در سالگرد تولد او گیتاری به وی هدیه داد که مسیر زندگی کریس دی برگ را تغییر داد.او روزها و ساعتهای بیشماری را به تمرین با گیتار میپرداختو ا ولین کنسرت وی در سن پانزده سالگی مورد استقبال اقوام دور و نزدیک قرار گرفت و عزم وی را برای کسب مهارت در نواختن گیتار جزم کرد. کریس د وران ابتدایی را در مدرسه مارلبورو طی کرد و کالج مشهور ترینیتی در دوبلین در رشته های زبان و ادبیات انگلیسی و زبان فرانسوی و تاریخ فارغ التحصیل شد . کریس در دوران تحصیل در کالج ترینیتی ترانه سرایی را اغاز کرد و اولین ترانه او THE WASTE OF LOVE نام داشت.

کریس نخستین ترانه های خود را در رستورانها و کافی شاپ ها و سالن های آرایش با دریافت مبلغی بسیار ناچیز که البته برای نوجوانی به سن کریس مبلغ زیادی بود اجرا میکرد.کریس بیاد میاورد که بعد الظهر روزهای شنبه تمام وقت خود را در فروشگاه CD و کاست نزدیک خانه صرف گوش دادن به ترانه های جدید...

More...