Wikiseda Telegram Channel

New music in telegram channel
عارف Aref
Aref
Other name
Age
81 year

Aref StatusComplate Aref archive

Aref Albums

04:17
4611
04:15
21025
04:59
30901
04:14
18812
05:40
33913
04:39
66863
05:40
33913
04:59
30901

Aref Biography [edit]

عارف عارف‌کیا (زادهٔ ۲۹ مرداد ۱۳۱۹ در شهرنمین از توابع استان اردبیل) از خواننده‌های مشهور و پیشکسوت موسیقی پاپ ایرانی است.وی آفریننده ی سبک خاصی در موسیقی پاپ ایران است که پیش از آن سابقه نداشته ، بعدها این سبک خاص در میان مردم به نام [ته حنجره ای= Tahe hanjarei ] شهره شد و لقب حنجره طلایی تا قبل از سلطان قلب ها را به همین خاطر به عارف عنوان داده بودند . به جراءت می توان گفت عارف آهنگ هایی را به مرحله اجرا درآورده که تنها از خود او انتظار می رود و هیچ یک از دیگر خوانندگان مارکت ایرانی قادر به اجرای آنها نمی باشند چراکه نفس زیاد و توان بالای اجرا و حرفه ای بودن در نحوه خواندن و آشنایی با سبک درست خواندن موسیقی ایرانی را می طلبند .

عارف تا به حال 800 آواز خوانده که از مشهورترین آلبوم‌های او می‌توان ماه و پلنگ، روزگار غریبیست نازنین، آینه در آینه را نام برد.[

زندگی نامه [ویرایش]

عارف عارف کیا در ۲۹ مرداد ۱۳۱۹ خورشیدی (۱۰ اگوست ۱۹۴۱ م) در نمین (از توابع استان اردبیل) چشم به دنیا گشود، پدر و مادرش باهمدیگر نسبت خویشاوندی داشتند و پسرعمو و دختر عمو بودند.پدرش متولد نمین و مادرش نیز در شهر باکو بدنیا آمده بود.بعدها پدر و مادرش از نمین به تهران مهاجرت و رحل اقامت کرده چندی بعد از هم جدا می شوندو عارف تنها فرزند خانواده تا سن دو سالگی نزد پدرش در جنوب شهر تهران می ماند و بعدها با مادرش که در خیابان نادری تهران سکونت می کرد تا اخذ مدرک دیپلم در انجا می ماند. مادرش بانویی تحصیلکرده و دندانپزشک بود و آشنایی عارف با دنیای خوانندگی و موسیقی از آنجا بود که مادرش علاقه مند موسیقی های فولکوریک و اصیل آذری بوده و عارف در زمان کودکی با گوش دادن به رادیو باکو به این هنر علاقه مند شد. رادیو باکو علاوه بر آهنگهای آذری و غربی گاهی اوقات اوپراهای معروف اروپایی را هم پخش میکردند.

در سالهای ۱۹۶۰ در حالیکه بیشتر آهنگها به صورت تصنیف بودند، عارف در آن زمان با ادغام کردن...

More...